Daha çok hakkımda :)

Hakkımda sayfası yazmayı en çok sevdiğim sayfa, psikolojik danışma nedir & Ne değildir? Konusu insanlara anlatmayı en çok sevdiğim konudur. Birinde kendimi diğerinde mesleğimi anlatıyorum ki anlaşılmak en hoşa giden şey olsa gerek bu dünyada.Bir önceki web sitemin havaya uçması sebebi ile yeniden yazıyorum hakkımda sayfamı…

Daha akademik birşeyler bulmak için BURAYA bakabilirsiniz.

1987 yılının Ekim ayında, Polis Ali ile eşi Elif’in ilk çocuğu olarak İstanbul’da doğmuşum. 4 yıl çocukları olmayan ailem benimle beraber sevinmişler ancak bu seferde adı ne olacak muhabbeti olmuş. Dedem ne hikmetse Ömer olsun demiş, kura çekilmiş adım da Ömer kalmış. Sülalede hiç Ömer yok ancak ısrarla adımın Ömer olmasını istemiş, iyi ki de istemiş ÖMER ÖZER gibi uyumlu bir isme sahibim (Benzerleri için bkz: Sakıp Sabancı, Aydın Doğan,Mehmet Emin Karamehmet  gibi kulağa hoş gelen isim soy isim kombinasyonları)  ?

Ailem 5 kişilik. Polis Memuru baba( şimdilerde o bir emekli) , ev hanımı dünyalar tatlısı her zaman gülümseyen bir anne, iki de  kardeş, şu satırları yazarken birisi astsubay olarak hayatına devam etmekte iken bir diğeri 11. sınıfta olan.

6 yaşına kadar İstanbul’da kalmışım ama 4 yaşına kadar İstanbul’da kalan kardeşim Fatih benden çok şey hatırlar İstanbul hakkında.Hafızam zayıf sanırım anılarım hakkında.

Derken babamın tayini ile Diyarbakır’a gidip ilkokuluma da orada başladım. Küçük kardeşimiz A. Kadir ‘ de burada katıldı aramıza. Yenişehir İlkokulu gittiğim okul, o zaman ki adı ile. Canım öğretmenim Hülya Demirkol nerelerde acaba. Şu an bulunduğum konumda en büyük pay sahibi olan insandır kendisi.

Daha sonra sırasıyla Sarız Merkez İÖO(5. sınıf) , Kayseri Mehmet Alçı İlköğretim Okulu(6. sınıf), Turgut Özel Pansiyonlu İÖO (7 ve 8. sınıf) ‘nda eğitimime devam ederek ilköğretimi 4 farklı okulda bitirdim. Farklı okullarda farklı şehirlerde farklı insanlarla okumanın benim insan ilişkilerimi geliştirdiğine, iletişim becerilerime olumlu etki yaptığına inanırım hep.

8. sınıfta başlayan Voleybol sevdam beni ders çalışmaktan uzak tuttuğundan olsa gerek herhangi bir lise kazanamadım. Ve o zamanlar süper lise olarak da bilinen Kocasinan Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde lise öğrenimimi tamamladım. Orta halli bir öğrenci olduğum, hiçbir öğretmenimin benden üniversite kazanmayı beklemediğini burada söylemek gerekir.

Lise son sınıfta, hayalim olan uluslar arası ilişkiler bölümü, çevrenin yönlendirmesi ile istediğim hedefim Hukuk fakültesi ve son dakika rehber öğretmenimin( ilk defa o an gördüm kendisini) tavsiyeyi ile tercihlerimi yaptım ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalını ilk girişte :p (bunu bir başka bloggerdan çaldım)  kazandım (amma kazanmışım :) )

İlk başta ısınamama rağmen sonrasında alıştığım birşşeyler kazanabilmek için çabaladığım bölümüm :) 4 yılda burayı da bitirdikten sonra Psikolojik Danışman (bilinen adı ile Rehber Öğretmen) olarak mezun oldum.,

Atanabilecek konumda iken özel sektörde deneyim kazanmayı seçtim. Ve TED Kayseri Kolejinde Eylül 2009 ‘dan dan Eylül 2010 ‘a kadar bu okulda 2. kademeden sorumlu psikolojik danışman olarak görev yaptım. Bu okuldan kendi isteğim ve en çokta halen yapmadığım askerlik görevim nedeniyle istifa ettim.Benim için bir ilk olan TED ailesi hayatımda iz bırakan yerlerden biri olarak bu sayfada yerini aldı bile.

Lisans öğrenimimden sonra bir yıl öğrenci olmaya ara verdim. Ancak gene dayanamadım 2010 güz döneminde Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisi olmaya hak kazandım. İlgili tezimi 4 yılda yazabildim. 2014 yılında mezun oldum. 

2010 Ağustos ayında TED ailesinden de ayrıldım. 2010 Eylülden itibaren Kırşehir’in Çiçekdağı ileçesinde Şehit Öğretmen Bayram Tekin Lisesinde Psikolojik Danışman olarak meslek hayatıma devam ettim ve 1,5 yıl bu kuurmda çalıştım .

05.12.2010 Tarihinde meslektaşım,hayatım bi tanecik sevgilim, yüzü güzel gönlü güzel insan Nilay Bolattaş ile nişanlandım.

22.04.2011  itibari ile nişanlım Nilay Bolattaş ile evlendim , artık Nilay ÖZER ile evliyim :)

17.07.2011 tarihinde resmen , hem yasal hem dini hem kanuni esaslara  uygun olarak Nilay ÖZER ile evliyim 

Şubat 2012 itibari ile Şehit Öğretmen Bayram Tekin Lisesindeki görevimden ayrılarak  Yozgat Rehberlik Araştırma Merkezindeki görevime başladım . Halen bu kurum bünyesinde çalışmaktayım.

Şubat 2013 tarihinde Yozgat Rehberlik Araştırma Merkezi bünyesinden ve hatta MEB den ayrılarak Anadolu Üniversitesi PDR Merkezinde UZMAN kadrosunda 06/02/2013 tarihinde  çalışmaya başladım .Halen aynı kurumda çalışmama rağmen çıkan yasa ile artık öğretim görevlisi olmuş bulunuyorum . İş değiştirmesem de ünvan değiştirdim 🙂

 05.07.2013 tarihi itibari ile babalığın nasıl bir meslek olduğunu anlamaya tanımlamaya çalışıyor , bu kapsamda  Ali ASAF’ın babası olarak görevime devam ediyorum :)

14 Eylül 2013 tarihinde baba olduğum sene babamı kaybettim halen yokluğuna alışmaya çalışıyorum…

06.06.2014 tarihi itibari ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi PDR Yüksek lisansımı tamamlamış olarak meslek hayatıma devam ediyorum ….

2014-2015 yılı ile birlikte Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde PDR alanında doktora programına devam ediyorum.

2017 yılında TÜBİTAK 1512 programı ile Sanal Gerçekliğin Psikolojik Danışmada kullanımı isimli projeyi yürüttüm bu kapsamda topluluk önünde konuşma kaaygısına yönelik sanal gerçeklik içerikleri geliştirdim. Bu proje kapsamında Psikomerkez ARGE isimli bir şirket kurdum halen yazılımcı arkadaşlarım ile çalışmaya devame diyorum. AYnı şirket bünyesidne KOSGEB destekli proje yürütüyorum. PDR alanında TÜBİTAK yürütücüsü olan en genç kişi olabilirim :p  (Aman ne başarı)

Bu  bir hayat hikayesi. Henüz ölmediğime göre zaman zaman güncellenecek, değişecek. Buraya kadar okudu iseniz ya zaten beri tanıyorsunuz, ya yakın bir zamanda tanıştık ya da iyi bir blog okuyucusunuz :) Bundan sonra değişenler bu satırların altında yerini bulacaklar…

Ve son olarak her kim olursanız olun bu satıra kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.,

Görüşmek üzere !