Ruh Sağlığı Alanındaki Genç Araştırmacılar Laboratuvarı (Young Researchers in Mental Health)

Young Researchers in Mental Health Psikoloji, psikolojik danışma ve rehberlik alanlarında temel eğitime sahip, meraklı gençlerin oluşturduğu bir araştırma grubudur. Herhangi bir resmi kurum ya da kuruluşa bağlı olmadığı gibi herhangi bir fon sahibi de değildir (şimdilik!).

Başta psikolojik danışma süreçleri,psikoterapi,teknoloji-psikoloji entegrasyonu konusuna ilgi duyan genç araştırmacılar YORE ‘de toplansın istiyoruz. Tabii ki çok kalabalık olamayız. Çünkü grup lideri sayımız sınırlı. Ancak giderek büyüyeceğiz diye düşünüyorum.

YORE

Bir grup meraklı gencin birlikte çalışarak üretmesine ortam hazırlamak, bu bağlamda ihtiyaç duyacakları akademik desteği sunmak, olur da projeler kazanılırsa emeklerinin karşılığını kazanmalarına destek olmak için Dr. Ömer ÖZER tarafından Temmuz 2022’de kuruldu. Ülkemizde çalışma grubu ve lab kültürü maalesef yok denecek kadar az. Aslına bakarsanzı birlikte çalışma kültürümüzde az. Yurtdışındaki bir meslektaşımla konusurken çok hoş bir tespitte bulundu. Burada bölüm 90 kişi! Türkiye’de psikoloji bölümü 4 kişiden oluşuyor? Neyin nasıl rekabetini yapacağız . En kalabalık bölüm 15 kişiyi geçmiyor maalesef.

Kimbilir belki birileri için ilham oluruz.

Çalışmalarda buluşmak dileğiyle!

Nasıl Katılabilirim

Hemen mail atarak kendini tanıtabilirsin. Elbette okuduğun okulla gruru duymanı anlıyorum ama bu çok önemli değil:) Yeteneklerinden ve amaçlarından bahset. Hee bir de neden burada olduğundan ? Neleri merak ediyor, ne yapmak istiyor ve ne bekliyorsun ! Buraya yazabilirsin