2010 – 1 Kadrolu İlk Atama Sonucu Oluşan Minimum Puanlar

Öğretmen atamaları minimum puanları açıklandı. En düşük puan 44,418  ile İHL Meslek Dersleri Arapça branşında, en yüksek taban puan 86,962 ile Fen ve Teknoloji branşında idii. Rehber Öğretmen branşı en düşük puanla atama yapılan 2. branş oldu. Daha önceleri düşük puanlarda kalan Zihin Engelliler Öğretmenliği 55 puanda kaldı. Özel eğitimcilerinde özel sektörü artık pek tercih etmedikleri gözleniyor artık.

Elbette ki atanma kontenjanı çok önemli ve bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken şey o alandaki mezun sayısıdır. Sınıf öğretmenliğinden çok alım yapıldığını sanır her aile ve ÖSYS de tercih yapacak bireyler oysa ki alınan öğretmen sayısı ile oranladığınızda sınıf öğretmenliği bölümünü seçmenin işlevsel olmadığını görürsünüz.

PDR kazanması zor atanması kolay bir bölüm olarak bu yılda yerini aldı ve ben inanıyorum ki en az 3 yıl daha aynı durumu gözlemleyeceğiz. 3 yıl sonra ise şu an 1300 civarı olan yıllık mezun sayısının 2900 olacağı göz önüne alınırsa sıkıntılı günlerin kapıda olduğu söylenebilir.

Atanan tüm öğretmenleri tebrik ediyor yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum , ve son olarak benimle birlikte Çiçekdağı Mesleki Teknik Eğitim’e atanan arkadaşa sesleniyorum eğer bu yazıyı okuyarsan bana ulaşJ

Hoşçakalın !

He unutmadan ;

Branş bazında minimum puanlar için Tıkla

Kurum bazında minimum puanlar için Tıkla

2 thoughts on “2010 – 1 Kadrolu İlk Atama Sonucu Oluşan Minimum Puanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir