30 bin öğretmen ataması sonucu oluşan minimum puanlar

öğretmen atamalarında oluşan taban puanlar, branş bazında açıklandı. MEB açıklamasında ayrıca her bir branşa kaç kişinin başvurduğu ve kaç kişinin atandığı bilgisi de yer aldı. Buna göre; en çok tartışma konusu olan branşlardan birisi olan Felsefe alanına 1. öncelikten 180 kişi atanırken, 2. öncelikten 7 kişi atandı. Yine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden 1. öncelik olarak 1396 kişi atanırken 2. öncelikten 12 kişi atandı.

Yukarıdaki paragrafı memurlar net ten aldım. PDR den alan dışı sayısına bilerek yer vermediklerini düşünüyorum nitekim felsefeden kaç alan dışı girmişmiş kimene !Gündem de PDR varken haberde buna yer vermemiş.

Peki PDR den kaç kişi alan dışı . Tam 751… Söyleyecek birşey bulamıyorum , gerçekten yazık…

Merak ettiğim konu PDR alanındaki akademisyenlerden yada alanda çalışan PDR mezunlarından kaçı bu atanan alan dışıların hizmetiçi eğitiminde eğitimci olacaklar?

Bu konuyu takip ediyorum.

Alan dışı olan kişileri kesinlikle meslektaşım olarak kabul etmiyorum. 3-5 aylık kurslarla PDR mezununa dönüşüyorsa insan ben 3-5 yıllık kursla doktor olmak istiyorum !

Kızdığım nokta bu hakkı veren kurula. Atananlara değil. Ancak atananlarda haddini bilmeli, iş yoktu ekmek yoktu mecburiyetten atandık diyebilmeli….

Ama onlar ne diyor? Hakkımız biz daha iyi yaparız…

Bunu diyen zavallı sayısı ne yazık ki çok …

Canım sıkkın konuşmak istemiyorum daha fazla. Ağzımdan başka birşey çıkacak konuşursam çünkü:)

Hayırlı (!) olsun yeni PDRcilere!Eğitim sistemine hoşgeldiniz…