AEP İzlenimleri – Volume-2

Dünkü yazıda geçen kadrodan ve Prof. Dr. Galip YÜKSEL birer sunum dinleme fırsatımız oldu 2. gündede. İtiraf etmek gerekirse en keyif aldığım sunular SERVET ÖZDEMİR hocanınkiler oluyor. Fİkirlerini yaklaşımlarını en önemlisi gerçekçiliğini beğeniyorum , esprilerini ve anlatış tarzından keyif aldığımı belirtmek istiyorum.

Genel gözlemlerim AEP nin şuan anlatılan tarzda devam ederse uygulama boyutunda sıkıntılar yaşayacağı. Çünkü standardize edilmiş bir yayılma programı şu an gözlenmemiş, kurumlardan AEP uygulamak isteyenler olursa ( ki bunu küçük ilçeler ve bölgeler için , küçük bütçeli kurumlar için söylemek zor) onlar organize edeceklermiş… MEB , Valilikler , Sosyal Hizmetler bunu il bazında ilçeler bazında organize etmeli diye düşünüyorum aksi takdirde biz uygulayıcılar bir süre daha hiç bir icraat yapmadan bekleyeceğiz diye düşünüyorum.

AEP seminerlerinde genel görüntü insanların memnuniyetsizliği .Eğitimi beğenmeyen eğitimcileri beğenmeyenlerin sayısı hiçde az değil. Evet 4  4lük denemez belki ama bu organizasyona kötü demek , hocaların ve konuların seçimine kötü demek vicdansızlık olur . Benim gibi bir çok şeye muhalefet olan(ben değil çevrem söylüyor) kişi bile beğendi ise beğenilecek yanlar oldukça fazla denebilir. Dediğim gibi tek eksik süre ve konaklamanın olmayışı:)

Genel anlamı ile iyi ancak kaynak temini ve halka yayılma konusunda standart planlamalara ihtiyaç duyulacağını düşünüyorum.

Bakalım süreç ne getirecek yarın son gün ve uygulama örnekleri yapacakmışız , sunan kişi olmamayı planlıyorum 🙂 Dinleyici olmak tercihimdir:)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir