Aile Danışmanlığı -7. Hafta

Aile danışmanlığı konuları bitti ve sınav olduk 🙂

Sınav bir film analizi idi.

Genel anlamda istediğimi buldum diyemem , bunu hocaya da belirttim bunun bir kaç sebebi olduğunu düşünüyorum.

1. Biz’den kaynaklı sebebler: Sonuçta ne olursa olsun kişisel okumaları sürdürmeden bir yere varılamayacağını biliyordum. Ama buna rağmen gerekli özeni göstermediğimi düşünüyorum.

2. Eğitmenin tarzı. Önemli bir ayrıntı belki alanında çok iyi olabilir ama benim öğrenme stilime hitap etmiyordu. Salt bilgi veren bilgiyi adeta akıtan hocalarla çalışmayı seviyorum , hocamız ise grubun özelliklerinden de kaynaklı olduğunu sanıyorum derse öğrenci katılımını bekleyen bir profil çizdi.  Bu da pek benim tarzım değildi, ben sürekli yeni şeyler duymayı hoca aktarsın ben dinleyeyim tarzı eğitim almayı seviyorum 🙂

3. Grubun özellikleri : Alan dışı olması sekteye uğrattı diye düşünüyorum , alan dışılar olduğundan dolayı kursun %30 gibi bir kısmı TEMEL  PSİKOLOJİK DANIŞMA BECERİLERİ ve PSİKOLOJİK DANIŞMA KURAMLARIna ayrılmıştı, bu da bir çok PDR mezunu için zaman kaybıydı.

Organizasyona yönelik eleştirilerimi ise kurs bitiminde yapacağım. Malum verilen ancak tutulmayan sözler…

Hocaların elinden geleni yapmaya çalıştığı ve olabildiğince iyi niyetli olduklarını söylemeden geçmek olmaz. Tanıdığım için mutluyum onları.En azından araştıran geliştiren ve geliştirmeye teşvik eden bir yapıları var .

Son 2 haftaya girdik artık bakalım neler olacak 🙂

Görüşmek üzere:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir