Hollanda’da Akademi 2- Lunch Meetings

Buradaki güzel bir adetten bahsetmek istiyorum. Öğle yemeği seminerleri. Hollanda’da öğle yemeği çoğu zaman sandviçten ibaret olduğu için bu seminerler iki şişe su, üç litre kadar içecek, bazen bir kaç elma ve muz bir de dürüm ya da ekmek arası yapılmış sandviçler ile düzenleniyor 🙂 Sabdviçler tamamen sebzeli 🙂 Et sucuk salam yok. Bu nedenle aslında çok pahalı değil. Giderler üniversite tarafından karşılanıyor. 15 günde bir yapılıyor.

30 dakika kadar bir sunum yapılıyor.

Yeni bir makaleniz mı yayınlandı?

Yeni bir burs mu kazandınız ?

Ya da bir proje başvurunuz olumlu mu sonuçlandı?

Hatta haftaya bir konferansa gideceksiniz prova mı yapmak istiyorsunuz?

Bunları paylaşabilirsiniz. Ya da başka bir üniversiteden başka bir ülkeden bir araştırmacı oralarda mı:) Hop onu dinliyorsunuz. Sunum sonrası yarım saat soru cevap tartışma. Online katılım imkanı da var. Yeni işler yeni fikirler için oldukça güzel.

Bunu düzenleyen bir komite var 🙂 Evet herşeyin komitesi var. Party, Borrel, Lunch Meeting ayrı ayrı:) Doktora öğrencileri ya da asst. prof. olanlar organizasyonda daha etkinler. Güzel tarafı bazen 50 kişi bazen 10 kişi de olsa bu seminerler süreklilik arz ediyor.

Niye bizde yok ki dediğim işlerden biri, hem iletişimi artıran hem de size katkı sağlayan türden. Konuşmacı olmak isterseniz ortak bir çevrimiçi dosya üzerinde konunuzu seçmeniz ya da tarih seçmeniz yeterli.

Kimbilir belki dönüşte bizde de olur 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir