IV. ULUSAL PDR UYGULAMALARI KONGRESİ’NE DAVET

IV. ULUSAL PDR UYGULAMALARI KONGRESİ’NE DAVET
PDR KongreleriSayın Meslek Elemanı,
Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetlerinin eğitim, sağlık, adalet,  emniyet, askeri, aile ve sosyal hizmet vb. birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Alanımızda  uygulamaların yapılmasına ihtiyaç olduğu kadar bunların meslek elemanlarıyla  paylaşılmasına da gereksinim duyulmaktadır. Bu amaçla dördüncüsü düzenlenecek olan Ulusal PDR Uygulamaları Kongresi’nin 9-11 Kasım 2012 tarihlerinde Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından başkentimiz Ankara’da Crown Plaza Oteli’nde yapılması planlanmıştır.
IV. Ulusal PDR Uygulamaları Kongresi’nde, uygulama deneyimlerini paylaşmak  üzere alanda çalışan akademisyenleri ve psikolojik danışmanları bir araya  getirmek amaçlanmaktadır. Aile ve evlilik, ruh sağlığı, kariyer, okul, rehabilitasyon, özel  eğitim, kriz, sağlık ve endüstri alanlarındaki uygulamaları içeren  çalışmalarımızı ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Bu amaçla  okullar, rehabilitasyon merkezleri, özel psikolojik danışma merkezleri,
rehberlik ve araştırma merkezleri, sosyal yardım ve sosyal güvenlik kurumları,  askeri kurumlar, sağlık, sosyal hizmet, emniyet, çocuk ve aile mahkemeleri vb. yerlerde çalışan psikolojik danışmanlar ile akademisyenlerimizi yaptıkları uygulamaları paylaşarak alanımızın gelişimine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

“IV. Ulusal PDR Uygulamaları Kongresi”nin adına uygun olarak sözel ve poster bildirilerin daha az yer aldığı, buna karşın çalışma gruplarının daha ağırlıklı olduğu bir kongre formatında düzenlenmesi planlanmaktadır. Kongre Düzenleme Kurulu, sunulacak uygulamaların ve yapılacak çalışma gruplarının toplumsal gereksinimlerimize uygun, gelişimsel, koruyucu ve iyileştirici stratejileri vurgulayan, somut ve uygulanabilir olmasını  hedeflemiştir. Bu kapsamda kongrede, davetli bildiriler, serbest bildiriler,  poster sunumları, paneller ve çalışma gruplarına yer verilecektir. Bunların  değerlendirilmesinde içeriğinin, uygulamalı derslerle ilgili paylaşımlar, bireysel ve grupla psikolojik danışma örnekleri, psiko-eğitsel programlar,  bireysel ve grup rehberliğine ilişkin uygulamalar, test ve test dışı teknik  uygulama örnekleri, uygulamalı tezlerin sunumu olması koşulu aranacaktır.  Başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgiler dernek kongre internet http://www.pdrkongreleri.org adresinde yayınlanacaktır.
Çalıştay veya panel önerisinde bulunmak isteyen katılımcıların 15 Eylül 2012 tarihine kadar özgeçmişleriyle beraber kongre sayfasında veya ekte yer alan Çalıştay / Panel Öneri Formu doldurarak; sözel veya poster bildiri ile katılmak isteyenlerin kongre sayfasında yer alan bildiri kriterlerine uygun olarak 8 Ekim 2012 tarihine kadar, kongre@pdrkongreleri.org elektronik posta adresine göndermeleri beklenmektedir. Kongre Bilim Kurulu tarafından yapılacak olan değerlendirmeler, çalışma gruplarının kaç kişiden oluşacağı gibi bilgiler kongre internet sayfasında duyurulacaktır. Bildiri özetleri kitapçık haline getirilecektir.
Tüm meslektaşlarımızı Ankara’da ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek istiyoruz.
Katkı ve katılımınız dileğiyle…
Prof. Dr. Tuncay ERGENE 
Türk PDR – DER Genel Başkanı
Türk Psikolojik Danisma ve Rehberlik Dernegi
Yönetim Kurulu

iletisim bilgileri:
Öncebeci Mah. Umut Sk. No:50/4
Kolej/ANKARA
internet adresi: www.pdr.org.tr
e-posta: pdrder@yahoo.com
Tel&Faks: 312 430 36 74
505 731 02 90

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir