kendikendineyardım.org

Araştırmalar pandemi süreci ve sonrasında psikolojik belirtilerin artacağını göstermekte. Buradan hareketle COVID 19 ‘un sadece fizyolojik sonuçları değil psikolojik sonuçlarının da olduğu herkesin malumu . Azalan sosyal etkileşim, sürekli evde olmayı gerektiren önlemler, bu süreçte aile bireyleri arasında ya da ilişkilerde yaşanması muhtemel problemler depresif duygudurum, kaygı ve stres gibi sonuçlara yol açmakta.

Tanı alacak düzeyde olmasa da toplumun büyük bir kısmı bu belirtilerden muzdarip. Buu çerçevede PDR, psikoloji ve psikiyatri alanında çalışan uzmanlarla birlikte oluşturduğumuz ve yürütücülüğünü yaptığım proje kapsamında geliştirdiğimiz kendikendineyardim.org yazılımını kullanıma açmış bulunuyoruz.

BEBKA desteği ile geliştirilen yazılımda animasyonlar, ses kayıtları, etkileşimli formlar yer alıyor. Bir hekim tavsiyesi ya da doktor önerisi olarak hazırlanmayan bu sistemin koruyucu önleyici ruh sağlığına katkıda bulunacağına inanıyorum .

Kendi kendine yardım etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerin bireyin kendi kendine kullanımını içeren bir psikoterapötik müdahaledir. Bu bazen bir okuma materyali, bazen bir video ile yapılabilir. Gelişen teknoloji ile biz bunu etkileşimli bir hale getirdik ve bir çok kaynakla destekledik. Bu yönü ile ülkemizde ilk kez yapılan bu uygulamanın tanıtımı 26 Ekim tarihinde yapılacak.

Ben şimdiden size haber vermek istedim . Sistem test aşamasında girip kullanabilir, önerilerinizi bize bildirebilirsiniz 🙂

www.kendikendineyardim.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir