Memurlukta asalet tasdik olmadan askere gidilebilir mi?

Bir çok forumda konuşulan tartışılan insanların bilmediği, tedirgin olduğu bir durum.

Belki bir kaç arkadaşın işine yarar diye ekleyeyim dedim.

Aday memur iken yani asalet tasdik olmadan da askere gidebilirsiniz sevgili arkadaşlar.  İlgili madde şu şekilde;

ADAY MEMURLARIN YETİŞTİRİLMELERİNE DAİR GENEL YÖNETMELİK

BEŞİNCİ KISIM

Çeşitli Hükümler

Askerlik Hali:

Madde 23 – Aday memurların askerlik hizmeti ile ilgili hususlar, 1111 sayılı Askerlik Kanununun 35 nci maddesi (E) ve (F) fıkraları göz önünde bulundurularak kurumlarınca belirlenir.

Aday memurların adaylık süresi içinde silah altına alınmaları durumunda tamamlanamayan eğitimleri terhislerinden sonra müracaatlarını takip eden durumlarına uygun ilk eğitim grubuna dahil edilerek tamamlattırılır.

Bu da askerlik kategorimizin ilk yazısı oldu, hayırlı olsun yeni kategori:)

Bu arada laf aramızda ben de askere bu şekilde gitmeyi planlayanlardanım 🙂

Kolay gele…

4 thoughts on “Memurlukta asalet tasdik olmadan askere gidilebilir mi?

  1. mrb. bu sene kpss ye gireceğim ve henüz askerliğimi yapmadım. ağustos celbinde askere gidip tercihlerimi askerden yapsam ve inşallah da atanırsam ocakta dönüşte atandığım kadrodan görevime yeni başlasam mümkün mü bilmiyorum sizlere sorayım dedim..
    YA da eylül de atanırsam da 3 ay sonra askerliğe asalet tasdiknamemi almadan gidebilir miyim diye soracaktım ???
    cvp larsanız cok memnun olurum hocam

  2. Atanıp atandığının ertesi günü askere gidebilirsin bunda bir sorun yok,
    Ancak askerde iken atama olursa 15 gün içerisinde işe başlama olayını nasıl yaparsın bilmiyorum ki yapamazsın bazı kurumlar askerden sonra başlayabilir diyormuş ancak bazı kurumlar atama yanar diyor gibi yorumlar okudum internette.
    Ama dava açarak hakkını geri kazananlarda varmış,
    Siz en sağlamı önce atanın sonra gidersiniz askere kaçmıyor ya 🙂

  3. merhaba ben fizyoterapistim. özel hastanede çalışıyorum bizde atanma kolay oluyor,ben askerliğimi yapmadım amacım atanıp hemen askerliğe başlamak ve asaleti alınca da istifa etmek merak ettiğim olay ben askerlik dönüşü asaletim tasdik olur yoksa askerlikten sonra en az 1 yıl çalışmam mı gerekli

  4. Askerlik asalete temel süreden sayılmaz, en azından milli eğitimde böyle. Sizde de aynıdır diye düşünüyorum.
    Yani fiilen 1 yıl görevde olmalısınız dediğiniz gibi olmaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.