Okulun ilk günü; Merhaba MEB :)

Yeni okulumda ilk gün pazartesi yazıya dökme fırsatım olmadı şimdi yazalım ilk izlenimleri. Okulum Çiçekdağı ilçesinin tek düz lisesi. Bir meslek lisesi birde Anadolu lisesi var ilçede. İlçenin en eskide okulu sanırım.

Rehberlik servisi eski harita odası , en üst katta ,fena bir yer sayılmaz. Ama bakımsız okulun kendisi eski zaten çok şey beklememek lazım…

Öğretmen sayısı iki elin parmağı kadar. Bir kısmı ücretli bir kısmı sözleşmeli bir kısmı başka okuldan görevlendirme. Sanıyorum sadece 4 kadrolu öğretmen var benimle birlikte. 11 de sınıf, 200 de öğrenci. Bazı sınıflar 8-10 kişi 🙂 Fiziki ortam da fena değil.

Öğrencilerin bir çoğu çiftçi çocuğu, arada memur ve esnafta çıkmıyor değil.Okulda farklı farklı elbiseler sanılmasın ki serbest kıyafet , maddi imkanlar ancak buna izin veriyor. Renk tonları birbirini tutmayan takım elbiseler, ilginç kravatlar… Ülkemde ki fırsat eşitsizliğini görmek için TED Kolejinden sonra iyi bir gözlem oldu benim için.

Öğrencilerin ilgisi hoş ilk gün bölüm seçme konusunda bilgi isteyen yirmi kadar öğrenci geldi yanıma, ama odanın fiziki ortamı uygun olmadığı için fazla görüşme fırsatı pek olmadı. Öğrencilerin bilgiye olan açlıkları aşikar . Umarım faydalı olacağım bir yer olacak bu okul.

Farklı insanlar görmek farklı öğrenci profillerini görmek için ideal bir yer oldu benim için. İlerleyen günlerde daha çok yazı paylaşmak umuduyla şimdilik aktaracaklarım bu kadar yeni okulumdan 🙂

Görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir