Okul Psikolojik Danışmanı Bilim Okulu Projesi Sona Erdi!

Okulda psikolojik danışma yapılamaz diyenlere inat başlattığımız , 3 sene ardı ardına TÜBİTAK tarafından da desteklenen Okul Psikolojik Danışmanı Bilim Okulu projemizin onuncu grubu ile sonuncu eğitim programını tamamladık.

3 sene içinde çok yorulduk , çok dolaştık. 250 den fazla meslektaşımız ile bir araya gelip 5 gün boyunca birlikte öğrendik. Eskişehir’de 3 grup, sonrasında Yozgat, Rize,Tokat,Van, Diyarbakır, Samsun ve Mardin’e gittik. Proje boyunca ekip bile değişti ama projenin özü değişmedi. Bizce çok da güzel oldu.Emeği geçenler;
Yürütücü Prof. Dr. Aydoğan Aykut CEYHAN
Öğr. Gör. Ahmet ALTINOK
Öğr. Gör. Ezgi Ekin ŞAHİN
Öğr. Gör. Ferhat BAYOĞLU
Dr. Öğretim Üyesi Deniz GÜLER
Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kemal YÖNTEM ‘e ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir.

Proje kapsamında ne mi yaptık ? BDT’ye bir giiş yapıp farklı problem alanlarında uygulamasını konuştuk. Okul ortamında BDT nasıl uygulanır diye paylaştık, vakalar konuştuk rol oynamalar yaptık.
Sonuç olarak memnuniyet düzeyi 10 uzerinden neredeyse 9 🙂 PDRcilere eğitim beğendirmek zordur ama büyük çoğunluğun hoşuna gittiğini düşünüyorum. Anketler uyguladık programımız psikolojik danışma yeterliklerine anlamlı katkı sağlamış mslektaşlarımızın. Proje sonuçlarını iki farklı kongrede sunduk. Bizden sonra bir çok PDR akademisyeni de TÜBİTAK 4004 4005 programlarına başvuruda bulundu. Kimi destek bile aldı.

Sürekli eğitimin gerekiliğine inananlardanım. Okul psikolojik danışmanları özverili de olsalar akademisyenler yeni uygulamalar hakkında onları bilgilendirmeli. Psikolojik danışmanlar fahiş fiyatlarla 3 günlük eğitimlere maruz kalmamalı.

Ama dedim ya yorulduk. O yüzden projeye bir es veriyoruz. 2019 ‘da projemiz olmayacak. Belki ilerleyen zamanda yeniden bir araya geliriz meslektaşlarımız ile.

Emek veren , katılan , orgaznizasyonlara destek olan herkese teşekkür ederim. Bu da tarihe bir not olarak düşülsün 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir