Piknik:)

Yaz sezonu geldi bizim pazar piknikleri başladı:)

Ve sezon açılışını bizim köyde (Yozgat /Yerköy/ Buruncuk )  amcamlarla yapmış bulunuyoruz. Aile bireylerinin ilk defa bu denli toplu bir fotoğrafı olmuş oldu böylece.

Piknikler insanı yoran aktiviteler aslında yani ben bu güne kadar(hiç bir iş yapmasamda hazırlıklarda)  beni dinlendiren bir piknik hatırlamıyorum . Ama öyle bir yerleşmiş ki kültüre her hafta sonu bir yerlere gitmesek olmuyor , hoş genelde aynı yerlere gidiyoruz.

Evde yediğin içtiğin şeyleri mangal kullanarak dışarıda yiyip içmek, file kale vs varsa azıcık voleybol futbol ve yakartop oynamak,  mangalın başına geçip neyin yanlış olduğu hakkında hiç bilmesende konuşmak, öyle pişmez, böyle daha olur diye ahkam kesmek, yemek yemek yemek, ardından çekirdek çitlemek ve semaverden çay içivermek, bulaşıklara hiç dokunmadan bayanlara yıkmak , ev hanımının oturduğu yerden salata vs hazırlarken sanki kadrolu yeri imiş gibi evin reisinin mangal başında başlayıp mangal başında pikniği sonlandırışını izlemek , akrabalarla buluşmak, çeşmeden su getirmek, tanıdıklara (oysaki hemen hemen her gün gördüğümüz insanlardır bunlar) rastlayıp sanki uzun süredir görmüyor gibi muhabbet etmek, birbirinden çay bardağı istemek gibi bir dünya şey barındırır piknikler…

Ben eş dost akraba ile birlikte olmayı seviyorum en çok bu yönü cezbediyor beni. Bu yüzden sadece 2 eksikle çekilmiş aile fotoğrafını ekliyorum yazıya , amcalar amca çocukları, yengeler 🙂 Eksik olan canım kardeşim Fatih 🙁 ve ortanca amcam Kemal 🙂

Güzel bir gündü anısı olsun istedim yazıyı yazıverdim belki sizinde pikniğe gidesiniz gelir diye 🙂

Keyifli bir yaz dönemi keyifli piknikler 😀

 

Arka sıra: 1. Amca Oğlu-Babam-1. Amca-1. Amca Kızı – 3. yenge-Eşim-Annem-3. Amca

Ön sıra:Ben-3. Amca Oğlu- Kardeşim–2. yenge-1. Amca Kızı- 1. Yenge

En ön ufaklıklar: 3. Amca oğlu-3. Amca Kızı

 

:p

One thought on “Piknik:)

  1. ömer kardeşim ööle güzel anlatmışsın ki küçükken deneme ye pikniğe gittiğim günler geldi gözümün önüne…:))ama piknikten geldikten sonra o yorgunlukla yapmadığım ödevleri yetiştirmeye çalışırdımm:( ama yine de çocukluğumdan aklımda kalan güzel günlermiş bee:))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir