Tirebolu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Etkinliği

Tirebolu RAM RPDH Bölüm Başkanı Eyyup TÜTÜNEKEN meslektaşımızın daveti ile gittiğim ve okul öncesi, psikolojik danışma ve rehberlik ile özel eğitim mezunlarından oluşan 20 kişilik grupla gerçekleştirdiğimiz test eğitimini ( aslında kullanması  pratik envanterler test eğitimi deyip abartmamak lazım) gerçekleştirdik .

Sınıf arkadaşım Onur ÖZDEMİR ile bir araya gelme fırsatı bulduk.

Her şeyi ile güzel bir etkinlik/güzel bir gün  oldu.

Emeği geçenlere teşekkürler…

 

 

6 thoughts on “Tirebolu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Etkinliği

 1. Size özel olarak ulaşabileceğim bir mail adresiniz var mı? Sorularımın cevabını almakta bu şekilde güçlük çekiyorum. Teşekkürler, kolay gelsin.

 2. O zaman şöyle ki;
  Merhaba,
  Ben Marmara Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü’nde 3. sınıf öğrencisiyim. Dokuz Eylül’de Aile ve Evlilik Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. İleride bir danışma merkezi açmak için tezli yüksek lisans mı yapmak gerekiyor yoksa tezsiz yüksek lisansla da bunu gerçekleştirebilmek mümkün mü?
  Teşekkürler.

  1. Buradan yazmanizi istedim çünkü başka biri de bu tip bir sorunun cevabını aradığı zaman faydali oluyor.
   Sorunuzun cevabı ise şöyle ifade edilebilir şu an ki yönetmeliğe gore tezli tezsiz ayrımı yok bu yüzden iki şekilde de aile danışma Merkezi açabilirsiniz. Ancak illa ki yuksek lisans yapmak zorunda değilsiniz . Sertifika Programları nı da tamamlayarak merkez açabilirsiniz.

   1. Cevabınız icin tesekkur ederim. Bir sey daha ogrenmek istiyorum, aile ve evlilik danismanligi ya da aile psikolojisi dallarinda yuksek lisans egitimi veren benim arastirdigim ve bildigim kadariyla odtu, dokuz eylul ve dogus universitesi var. Bu universitelerin disinda baska universiteler de yuksek lisans egitimi veriyor mu bu branslarda? Ayrica sertifika programlari dediniz, sizin onerebileceginiz yerler hangileridir bu konuda?

    1. Konya Mersin ve Adana da da açılıyor aile danışmanlığı ya da aile eğitimi gibi isimler altında.
     Aile Danışmanlığı Sertifika Programı diye google da aratırsanız bir sürü dernek vs nin eğitimi verdiğini göreceksiniz. Eğitimci kadrolarını inceleyerek aklınıza yatan ve fiyatı ucuz olanı seçiniz hepsi aynı kapıya çıkmakta çünkü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir