YGS Başvuruları başladı !

Yeni bir sınav maratonunun açılışını sene başında yapsak da  başvurular resmen bu gün itibari ile başladı.Başvuru için önce ilgili bankalara 35 TL sınav ücreti yatırılır, (sınava girmeyecek sadece sınavsız geçişe başvuracaksanız 10 TL), sonrasında son 2 yıl içerisinde ÖSYM sınavlarından birine başvurunuz varsa ve şifreye sahipseniz ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİNDEN başvuru yapabileceksiniz. Ancak sistemde daha önceden başvurunuz yoksa ilk defa girecekseniz bir başvuru merkezine gitmeniz gerekiyor. Hemen hemen tüm liseler başvuru merkezi işlevi görmektedir.

Burada başvurunuz alınacak karşılığında size ÖSYM şifrenizin bulunduğu bir kağıt verilecek bu şifreyi atmayın sınav sonucunuza bakarken , tercih yaparken lazım olacak.Eğer sıra yoksa başvurunuzu başvuru merkezinden 5 dakika içerisinde bitirebilirsiniz. Gitmeden önce aday formunu doldurursanız işlemleriniz hızlanır.

Şimdiden herkese başarılar ;

 

Not: Bazı meslektaşlarımız alan bölüm ayrımı kalkmadı mı neden alan türü var çocuğun alanı yok biz  ne yazacağız gibi serzenişlerde bulunmuşlardır. Alan bölüm ayrımı olmayanlar (yani bu sene genel liselerden mezun olacaklar) 9008 kodunu kullanacaklardır.

Aşağıdaki bağlantılardan kılavuza erişebilirsiniz. 

2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu
2013-ÖSYS Aday Başvuru Formu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir