Yozgat Ticaret Meslek Lisesi Etkinliği

Yozgat Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, köy okullarındaki arkadaşlarına kırtasiye ve giyecek yardımında bulundu.

Yozgat Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, köy okullarındaki arkadaşlarına kırtasiye ve giyecek yardımında bulundu. 

Yozgat Ticaret Meslek Lisesi, ihtiyacı olan öğrencilere maddi ve manevi destek olmak amacıyla bir dizietkinlik düzenledi. Bu kapsamda Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler, okulda düzenledikleri kermesten elde edilen gelir ile Başınayayla köyü ve Bişek köyü ilköğretim okullarında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi, SBS hazırlık kitapları ve giyecek yardımında bulundu. 

Ticaret Meslek Lisesi Psikolojik Danışmanı Nilay Özer, yapılan etkinliğin amacının öğrencilere, kendi kültürel değer yargılarını hatırlatma, aynı il sınırı içerisinde yaşayan arkadaşlarının yaşam koşullarını yakından görme ve kendi yaşamını buna göre düzenleme, paylaşmanın insani mutluluğunu yaşamama olduğunu belirterek, “Bu konuda bize destek olan başta okul idareci ve öğretmenlerine, etkinliğin amacının gerçekleşmesine hizmet eden tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Ömer ÖZER’de kendisine bu yazı ile; tebrik ederim meslek liselerinde bu tip çalışmalar yürütmek çok daha zor oluyor başarılarının devamını dilerim dedi 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir