OGES TERCİH DÖNEMİ BAŞLIYOR!

Sekizinci sınıflar SBS sonuçları yarın saat 9 itibari ile açıklanıyor. Tercihler Cuma gününden itibaren başlayacak. Ayın 20 sine kadar devam edecek.

Kılavuza göre tercihlerde dikakt edilmesi gereken hususlar şöyle;

TERCİH İŞLEMLERİ
a) Tercihler öğrenci velisi  tarafından  I.yerleştirme  için 09­20 Temmuz 2010  tarihleri arasında en fazla 12(on iki),  II.yerleştirme için 05­11 Ağustos 2010 tarihleri arasında en fazla 6  (altı)  tercih  olmak  üzere  http://www.meb.gov.tr,  http://oges.meb.gov.tr  veya http://e­okul.meb.gov.tr    internet  adreslerinde  yayımlanan  tercih  listelerindeki  okulların tercih  kodlarına  göre  bireysel  olarak  yapılacaktır.  Bireysel  tercih  yapamayanlar  için  okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek‐1’deki
“I. Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na ve Ek‐3’deki  “II. Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak yapacaktır.
b)  Tercihler  okul  müdürlüğü  tarafından  elektronik  olarak  onaylanacaktır.  Tercihlerle ilgili  varsa,  her  türlü  düzeltme  elektronik  onaylamadan  önce  yapılacaktır.  Onaylama  işlemi yapıldığı  anda  öğrencinin  tercih  işlemi  tamamlanmış  olacak,  aksi  takdirde  öğrenci  tercih yapmamış sayılacaktır.
c)  Tercihlerin  elektronik  ortamda  hatasız,  eksiksiz  olarak  tercih  ve  yerleştirme
e‐kılavuzuna  uygun  doldurulması  gerekmektedir.  Tercih  listesinden  öğrenci  velisi,  onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.
d)  Elektronik  ortamda  onaylanan  “Tercih  Başvuru  Bilgileri  Formu”nun  çıktısı  alınarak okul müdürlüğü  yetkilisi  ile  veli  tarafından  imzalandıktan  sonra  aslı  okulda  saklanacak  ve  bir nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.
e) Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile  http://e­okul.meb.gov.tr adreslerindeki  veli  bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.
f)  Okulların  kayıt‐kabul  ve  nakil  işlemleriyle  ilgili  bilgiler  bu  kılavuzun  II.  bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

Tercih ile ilgili soruları olanlar yorum yazabilirler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir