PDR Servisinin Denetlenmesi (Öğrenci Görüşme Kayıtları )

Öğrenci Görüşme Kayıtları 

Ne derece doğru bilinmez ancak sizin görüşme kayıtlarınızı görmek isteyebilir denetçi. PDR branşından ise görmesinde bir sakınca olmadığı da düşünülebilir aslında.

Görüşmeleri kaydederken danışan görüşme formu şablonunu kullanabileceğiniz (ORGM den edinebilirsiniz ) kendi anlayacağınız bir formu da kullanabilirsiniz bunda bir sakınca yok.

Yapılan her görüşme özeti yazılıp saklanmalı. Ben giderken bu görüşmeleri de götürürüm diyemezsiniz çünkü kurum hafızasını silme yetkiniz bulunmamaktadır. Çok gizli ya da özel bir olay varsa bunların detayını vermeden belgelemeniz esastır.

Buraya kadar herkes bir şekilde görüşme raporu tutuyordur ancak benim ilk defa öğrendiğim konu bu görüşmelerin çizelgesinin defterde yada bir tabloda tutulması gerekliliği. Örnek tablo şu sütunlardan oluşabilir;
• Öğrencinin Adı Soyadı
• Sınıfı Numarası
• Görüşme tarihi
• Konu
• Geliş saati
• Ayrılış saati
• İmza

Eğer bu bir deftere yazılarak (daha doğrusu tablo deftere çizilerek tutulacaksa) bu defter ……. Sayfadan ibarettir şeklinde sonuna bir ibare koyup okul müdürüne imzalatmanız gerekmekte ayrıca her sayfaya sayfa numarası da vermelisiniz.

Evet bu çizelgeye öğrencinin imzasını almalısınız . Öğrenci geliş gidiş saatlerini imzalayarak o saatte orada olduğunu onaylamalı imiş. İlginç gelen bu uygulamayı daha önce görmemiştim. Ve eminim ki bir çok kişi bu imza alma olayını aklına getirmemiştir.

Ve yıl sonunda bunların konu alanlarına ve cinsiyetine göre istatistiğini çıkarmanız vetüm bunları yıl sonu raporunda belirtmeniz gerekmektedir.

Eğer görüşme kayıtlarında bu formatı uygularsanız sorun yaşamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir