PDR Servisinin Teftişi ( Çerçeve ve Sınıf Planları)

Bu aralar teftiş geçiriyorum ve bildiğimi sandığım bir çok şeyin aslında yanlış olduğunu , ya da hiç duymadığım şeyleri yapmam gerektiğini öğreniyorum bu aralar.

Ne derece işe yarar vs polemiklere  girmeden teftişte sıkıntı yaşamamanız için madde madde yapılması gerekenleri yazacağım , ben yandım siz yanmayın 🙂

İlk isteyecekleri ;PLANLAR !

Arkadaşlar çerçeve planı RAM dan alıp aynen kullanmaktansa değiştirmeniz olumlu etki yapacaktır.

Herkesin zaten bir planı vardır zaten ancak sizin bunu RAM ‘a gönderdiğinize dair üst yazılı kopyasını dosyalarınızda bulundurmanız gerekir. Çerçeve planın sonunu her zaman ben ve okul müdürü imzalıyordu sadece ancak  bunun böyle olmadığını öğrendim . Bu çerçeve planının sonunu REHBERLİK HİZMETLERİ YÜRÜTME KOMİSYONUNDA yer alan herkes imzalamalıymış. Bu konuya eminim bir çok kişi dikkat etmiyordur yada bilmiyordur. O yüzden bu ayrıntıya dikkat . Sebebi bu plana son halinin komisyonun onayı ile verilmiş olması imiş .

Sınıf planlarını ise Sınıf Öğretmenleri ve Siz imzalayacaksınız. Ve bir örneği de dosyanızda olacak her sınıf düzeyi için…

Bu planların sonunda imzalar olacak , ancak her sayfasına da paraf atmalısınız.

Sonuna “Bu plan ….. sayfadan ibarettir” şeklindede bir yazı eklemelisiniz.

Ve ilk defa duyduğum bir şey daha planların sayfalarına numara vereceksiniz. Diyelim ki  çerçeve plan 10 sayfa ilk sayfaya 1/10 , ikinciye 2/10 gibi numaralar vermelisiniz.

Tüm bu ayrıntılara dikkat etti iseniz PLANLAR konusunda her hangi bir sorununuz olmayacaktır.

Diğer konular sonraki yazılarda…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir