VIII. Üniversiteler PDR Sempozyumu Eskişehir’de

Geçen yıl İTÜ ‘de yapılan ancak bizden (Anadolu Üniversitesi) 2 katılımcı olduğu halde gidemediğim PDR Sempozyumu bu yıl Anadolu Üniversitesinde aralarında benimde yer aldığım düzenleme kurulu ile gerçekleştirilecek. Tamamen gönüllü olarak bu seneki sempozyumu hazırlamaya çalışırken zamanın ne kadar çabuk geçtiğini söylememe gerek yok sanırım . Benim içinde bir deneyim olacak böyle bir organizasyonda yer almak…mainLogo_0_0

Sempozyumdan bahsetmek gerekirse 2 yılda bir yapılan bu sempozyum özellikle üniversite ortamındaki psikolojik danışma ve rehberlik uygulamalarına ve bu yaş gurubu ile olan çalışmalara odaklanıyor. Her ne kadar sanki üniversite PDR Merkezlerine ait bir sempozyum olarak görülse de asla böyle değil. Okullarda çalışan psikolojik danışmanlarında fayda göreceği uygulamaları içerisinde barındırıyor. En güzel yanı ise bildirilere çok odaklanmayıp daha çok çağrılı konuşmacılara yer veriliyor. Bu da araştırma dinlemek istemeyen alan çalışanları için iyi bir nokta. Diğer yandan Eskişehir özellikle son yıllarda oldukça popüler. Bu sempozyum bahanesi ile Eskişehir gezisi de yapabilirsiniz.

Diğer bir nokta ise alandaki diğer kongrelere göre oldukça cüzi bir katılım ücreti ile sempozyuma katılabilirsiniz:) MEB ‘e bağlı okullarda çalışan meslektaşlarımız sempozyum kapsamında bildiri hazırlarlar ise yolluk ve yevmiye alarak katılabilirlerken sadece dinleyici olarak katılmak isteyenler kurumlarından yasal izin alabilirler.

9-10 Nisan 2015 tarihinde Anadolu Üniversitesinde yapılacak sempozyuma tüm meslektaşlarımızı davet etmek isterim bir kezde buradan… Nisan ‘da görüşmek dileğiyle…

4 thoughts on “VIII. Üniversiteler PDR Sempozyumu Eskişehir’de

    1. MEB E bağlı olmasına gerek yok. SEMPOZYUM MEB e bağlı da değil. İlgili genelge kapsamında üniversitelerin düzenlediği sempozyumlara da izin alabilirsiniz. Müdürünuze izin istediğinizi söyleyin ve dilekcenize genelge ile odeme dekontunuzu ekleyin.

    1. Evet.
      Katilimmbelgesi yemek vs ye katilmayip sadece panelleri dinleyecekseniz ucretsiz kayit olabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir