Genç Psikolojik Danışmanlar Derneği

Evet , yıllardır hep söylendik. Alanda çalışanlara neden bir şeyler yapılmıyor , neden organizasyonlar düzenlenmiyor , üniversiteden mezun olduktan sonra kişisel gelişime ihtiyaç olduğu halde özellikle  küçük şehirlerde bu eğitimlere katılamıyor neden hep büyük şehirler ve fahiş fiyatlar dedik durduk.

Şimdi alandaki bu açığı gördük ve bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük. Amacımız dernek tüzüğünde apaçık yazıyor. Para kazanmak amaçlı olan dernek oluşumlarından değiliz . Kimseye rakip veya alternatif de değiliz.

En çok sorulan 2 soruyu yanıtlayayım ;

Neden adı genç , yaşlılar üye olamaz mı?

PDR alanından lisans yüksek lisans veya doktora mezunu olan her kişi derneğe üye olabilir. Buradaki GENÇ dinamikliği ve sloganındaki gibi  fikrin ve zihnin gençliğini ifade etmekte. Aktif  gibi önerilerde gelse de GENÇ bizi ve fikrimizi anlatan en uygun  kelime olduğu için seçildi. Adı genç ancak meslekte tecrübelerini paylaşacak tüm meslektaşlarımıza kapımız açıktır.

2. Zaten Türk PDR Derneği var size ne gerek var?

Evet bir dernek olduğunu biliyoruz ben de şahsen bu derneğin üyesiyim. Ancak ne yazık ki PDR Derneği üye sayısı ve aktiflik bakımından herkesi tatmin etmedi. Bir hocamızın dediği ihtiyaç hasıl oldu 🙂 ve ihtiyaç karşılanmak istendi. Kimseye rakip alternatif değiliz PDR alanında yapılan her şeyi kim/ne olursa olsun destekliyor herhangi bir siyasi görüş göstermiyoruz.İşimizi yapmak istiyoruz.

Dernek ile ilgili detayları kendi sitesinden okuyabilirsiniz. İşte buradan TIKLA

Buradan derneğe ÜYE OLABİLİRSİNİZ

Unutmayın derneklerin gücü üye sayısı ile orantılıdır.

Bu sorumluluğu hepimizin üstlenmesi gerektiğini düşünüyor ilgi ve desteklerinizi bekliyorum.

He unutmadan , her ilde ve üniversitede öğrenci/çalışan temsilcisi olabilecek çalışma arkadaşları arıyoruz sizde bu ailede yerinizi alın!